KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

KSÜ 30. Yıl Etkinlikeri Kapsamında Kariyer Günü Etkinliği Gerçekleştirilmiştir (26/05/2022)-28.05.2022

Üniversitemizin Kuruluşunun 30. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Orman Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Kanat Anifisinde “Orman Ekosistem Hizmetleri Nelerdir? ve Ekosistemler Nasıl Korunur ve Sürdürülebilir?” temalı “Kariyer Günü Etkinliği” gerçekleştirilmiştir.

Orman Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Hasan Serin katılımcılara hitaben açılış konuşmalarını yaparak ekosistem ve ekosistem hizmetlerinin öneminin son yıllarda arttığını belirterek küresel iklim değişikliğinin ormanlar üzerinde gözlenen etkilerine dikkat çekmiştir. Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Selçuk İNAÇ ise orman ekosistemlerinde korumanın önemine vurgu yaptığı konuşmalarının ardından, etkinlik konuşmacısı Adana Orman Bölge Müdürlüğünde görevli Orman Yüksek Mühendisi Sn. Ayhan KÜYÜK katılımcılara orman tanımı, hizmetleri ve koruma, sürdürülebilir ormancılık ve hassas ormancılıkta ülkemiz ormancılığında gelinen durumu aktarmışlardır. İleriki yıllarda ormancılık camiasında görev alacak Orman Mühendisleri için idari ve teknik bilgilerini de katılımcılara aktarmıştır. Öğrenciler tarafından ormancılık mesleği kapsamında sorulan sorulara cevaplar vermiştir.

Soru ve cevapların ardından Orman Fakültesi Prof. Dr. Hasan Serin, K.S.Ü Orman Fakültesi davetine icabet eden konuşmacıya “Teşekkür” belgesini takdim etmiştir. Kapanış konuşmasının ve toplu fotoğraf çekimlerinden sonra etkinlik sonlandırılmıştır.  26.05.2022