KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

2023 Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirilmiştir-31.07.2023

ORMAN FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ DÜZENLENMİŞTİR

2022/2023 eğitim öğretim yılında mezuniyete hak kazanan öğrencilerimiz için 25/07/20023 tarihinde Orman Fakültesi Dekanlık katı Meşe Anfisinde saat 12:30’da düzenlenen törene K.S.Ü Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nuri Kahveci, Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan SERİN, Orman Fakültesi Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları, Orman Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Sayın Doç. Dr. Kadir KARAKUŞ ve Sayın Yunus ŞAHAN, Türkiye Ormancılar Derneği temsilcisi Sayın Resul EKEN, Peyzaj Mimarları Odası temsilcisi Sayın Sercan BİLGİNER  ve saygı değer veliler katılmışlardır.

Katılımcıların saygı duruşu ve istiklal marşı bitiminde, etkinlik açılış konuşmasını Orman Fakültesi dönem birincisi Peyzaj Mimarı ünvanı almaya hak kazanan Nigar ALLAHVERDİYEVA gerçekleştirmiştir. Konuşmasında başarısında katkısı bulunan ailesi ve bölüm hocalarına teşekkürlerini ileterek, mezuniyetin kendisi için bir başlangıç olduğunu arkadaşları ile birlikte gelecek nesillere aktaracakları çalışmalarında gayret göstermeleri gerektiği vurgusunu yapmıştır.

Daha sonra Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan SERİN, öğrencileri ve misafirleri selamlama konuşmalarının ardından, 4 yıllık eğitimleri sonucunda mezuniyet duygularını yaşattıkları öğrencilere çalışma hayatlarında başarı dileklerini iletmiştir.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nuri KAHVECİ ise konuşmalarına Kahramanmaraş Depremi dolayısıyla yaşanan acı olaylardan duyduğu üzüntüsünü dile getirerek zor zamanlarda dahi üniversitemizin öğrencilerine bu ve benzeri etkinlikleri zor şartlarda da olsa gerçekleştirme arzu ve isteklerini belirtmiştir. Mezuniyete hak kazanan öğrencileri tebrik gelecek hayatlarında başarılar dilemiştir.

Orman Fakültesi dönem birincisi Peyzaj Mirmarlığı Bölümünden mezun olmaya hak kazanan Nigar ALLAHVERDİYEVA kütüğe isimlik çakma merasimi için kürsüye davet edilmiştir. KSÜ Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nuri KAHVECİ ve Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan SERİN ile birlikte mezuniyet kütüğüne isimlik çakılmıştır. Ardından ödül törenine geçilmiştir.

Dereceye giren öğrencilere düllerini teslim etmek üzere Türkiye Ormancılar Derneği Kahramanmaraş temsilcisi Sayın Resul EKEN ve Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Selçuk İNAÇ, Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümlerinde ilk 3’e giren öğrencilere Prof. Dr. Uçkun GERAY anısına ödüller Orman Mühendisliği Bölüm Birincisi Nisa Nur BELGE, bölüm ikincisi Barış KAYA ve bölüm üçüncüsü Ceyhan Budak, Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm birincisi Mete Oğuzhan GÜRLEK, bölüm ikincisi Fatma ABDURRAHMANOĞLU ve bölüm üçüncüsü Büşra KABATAŞI’na takdim edilmiştir.

Orman Mühendisleri Odası adına Orman Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Sayın Doç. Dr. Kadir KARAKUŞ mezun öğrencilere oda olarak hep destek olacaklarını ve mezuniyetleri sonrasında mesleki tecrübe ve iş olanaklarından bahsetmiştir. Daha sonra Sayın Doç. Dr. Kadir KARAKUŞ, Sayın Yunus ŞAHAN ve KSÜ Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Nuri KAHVECİ ile birlikte Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği bölümlerinde ilk üçe giren öğrencilerimizden Mete Oğuzhan GÜRLEK, Nisa Nur BELGE ve Fatma ABDURRAHMANOĞLU’nu Orman Mühendisleri Odası ödülleri takdim edilmiştir.

Peyzaj Mimarlığı Bölümünde dereceye giren öğrencilere hitaben Peyzaj Mimarlar Odası temsilcisi Sayın Sercan BİLGİNER ise ödül takdimi için kürsüye çağrılmıştır. Daha sonra mezun olmaya hak kazanan meslek taşları için iyi niyet ve temennilerini ileterek oda olarak mesleki yeterlilik ve gelişimde her zaman mezunların yanında olduklarını ifade etmiştir. Ardından Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Sayın Doç. Dr. Şule KISAKÜREK ile birlikte Peyzaj Mimarlığı Bölüm birincisi Nigar ALLAHVERDİYEVA, bölüm ikincisi Hatice ERDOĞAN ve bölüm üçüncüsü Tayyip AĞZITATLI’ya ödüllerini takdim etmişlerdir.   

Toplu fotoğraf çekimleri ve Kep atma merasiminin ardından etkinlik sonlandırılmıştır. 25/07/2023.

SAYILARLA ÜNİVERSİTEMİZ

37744

Öğrenci

98928

Mezun

1272

Akademik Personel

1256

İdari Personel

272

Aktif Program

30

Öğretim Elemanı Başına Öğrenci

157869

Kütüphane Kaynağı