KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

Fakültemizde 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Etkinliği Gerçekleştirildi-22.06.2022

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Orman Fakültesi Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümleri 2021-2022 Akademik Yılı mezunlarını Orman Fakültesi Mehmet Kanat Anfisinde gerçekleştirilen etkinlikle uğurladı.

Etkinliğe Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Niyazi CAN, KSÜ Genel Sekreteri Sayın Doç. Dr. Fatih Tiyek, Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan SERİN, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Sayın Mustafa KOÇ, Orman Mühendisleri Odası adına Sayın Yunus ŞAHAN, Ömer Gökmen İNAL, Durdu Mehmet AKPINAR, Elif ZORKUN, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Katılımcıların saygı duruşu ve istiklal marşı bitiminde, etkinlik açılış konuşmasını Orman Fakültesi dönem birincisi Orman Mühendisi ünvanı almaya hak kazanan Ferhat KEPEK gerçekleştirmiştir. Konuşmasında başarısında katkısı bulunan ailesi ve bölüm hocalarına teşekkürlerini ileterek, mezuniyetin kendisi için bir başlangıç olduğunu arkadaşları ile birlikte gelecek nesillere aktaracakları çalışmalarında gayret göstermeleri gerektiği vurgusunu yapmıştır.

Daha sonra Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan SERİN, öğrencileri ve misafirleri selamlama konuşmalarının ardından, 4 yıllık eğitimleri sonucunda mezuniyet duygularını yaşattıkları öğrencilere çalışma hayatlarında başarı dileklerini iletmiştir.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Sayın Mustafa KOÇ ise öğrencileri tebrik ederek güçlü bir teşkilat olan ormancılık camiasında mezun öğrencileri görmekten mutluluk duyduğunu ve mezun mühendislerimizin oldukça geniş iş olanaklarına sahip olduğu vurgusunu yapmıştır.

Orman Mühendisleri Odası adına konuşma yapan Sayın Yunus ŞAHAN yeni mezun öğrencilere oda olarak hep destek olacaklarını ve mezuniyetleri sonrasında mesleki tecrübe ve iş olanaklarından bahsetmiştir.

Daha sonra dönem birincisi Ferhat KEPEK kütüğe isimlik çakma merasimi için kürsüye davet edilmiştir. KSÜ Rektörü Sayın Prof. Dr. Niyazi CAN ve Orman Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Hasan SERİN ile birlikte mezuniyet kütüğüne isimlik çakılmıştır.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman Mühendisleri Odası tarafından hazırlanan hediyelerin takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ve kep atma töreni için Orman Fakültesi Dekanlık girişine geçilmiştir.

Kep atma merasiminin ardından etkinlik sonlandırılmıştır.