KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

KSÜ 30. Yıl Etkinlikleri ve Geleceğe Nefes Kampanyasına Destek için 3. Gün Etkinliği "30 Bin Fidan Dikim Etkinliği Afşin İlçesinde Gerçekleştirildi..."-06.04.2022

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversite’nin 30. Kuruluş yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Mart ayının 30. Günü başlayan 30.000 fidan dikim etkinliğimizin 3. Günü Afşin’de gerçekleştirilmiştir. 04/04/2022

Afşin Meslek Okulu ve Afşin Sağlık Meslek Okulu bahçelerinde gerçekleşen fidan dikimine, KSÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan SERİN, Orman Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Doç. Dr. Kadir Karakuş, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma Şube Müdürü Hüseyin Akçay, Afşin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Tamer Rızaoğlu, Afşin İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Gümüşay, Afşin İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Asef Arslan, Afşin Aile Sağlık Ve Toplum Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Boz, Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sıtkı Can, Afşin Orman İşletme Şefi Emin Selbisu, Öğretmenler ve Öğrenciler katılım göstermiştir.

Programın açılış konuşması için kürsüye davet edilen Afşin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Tamer Rızaoğlu konuşmalarında “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan üniversitemiz Orman Fakültesi Koordinatörlüğünde, İlimiz Orman Bölge ve ilçemiz Orman İşletme şefliğinin desteği ve Kahramanmaraş Orman Mühendisleri Odası’nın katılımlarıyla startı verilen üniversitemizin Merkez ve taşra birimlerinde sırasıyla gerçekleştirilmeye başlanan ve bugün de Afşin Aşık Mahsuni Şerif yerleşkesindeki okullarımızın ev sahipliği yapacağı “geleceğe nefes” etkinliğine hoş geldiniz. Geleceğe nefes kampanyası geçtiğimiz yaz ülkemizde yaşadığımız orman yangınlarının ciğerlerimizde açmış olduğu yaraya merhem olacağını ifade etmiştir". Sayın Rızaoğlu, fidan dikim etkinliğin okullarında da gerçekleştiriliyor olmasından duyduğu mutluluğu ifade etmiş ve başta üniversite Rektörlüğümüze, Orman Fakültesi Dekanlığımıza, Orman Bölge Müdürlüğüne ve etkinliğe katılım sağlayanlara teşekkürlerini iletmiştir.

Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Serin konuşmasında, Üniversitemizin 30. Kuruluş yılı kutlama etkinlikleri kapsamında şehir merkezi ve ilçelerdeki dikim sahalarında 30 bin fidanın toprakla buluşturulacağı ve ağaçlandırma konusunda yapılan çalışmaların önemine dikkat çekerek, etkinliğe katılım ve emek sağlayan herkese teşekkür etti.

Hazurun olarak katılım sağlayan tüm konuşmacıların günün anlam ve önemine dikkat çektiği konuşmalarının ardından fidan dikim etkinliğine başlanmıştır.