KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

Geleceğe Nefes Kampanyasına Destek için 2. Gün Etkinliği "30 Bin Fidan Dikim Etkinliği Andırın MYO'da Gerçekleştirildi..."-02.04.2022

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin 30. Yıl Dönümünde 30.000 Fidanı Cumhurbaşkanlığımızın Geleceğe Nefes Kampanyasına Destek Olarak Başlattığımız Etkinlik Kapsamında Pazarcık, Andırın, Afşin ve Göksun İlçelerinde planlanan Tarih ve Saatlerde Gerçekleştirilmektedir. (Etkinlik Bilgisi İçin Tıklayınız.)

Bu kapsamda, Afşin İlçemizde 05/04/2022 ve Göksun İlçemizde 06/04/2022 tarihinde fidan dikim etkinlikleri gerçekleştirilecektir. Pazarcık İlçemizde 30/03/2022 tarihinde ve Andırın Meslek Yüksekokulu (MYO) bahçesinde 31/03/2022 tarihinde fidan dikim etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. 

Orman Fakültesi Koordinatörlüğünde, Kahramanmaraş Orman Bölge ve Andırın Orman İşletme Müdürlüklerinin desteği ve Orman Mühendisleri Odasının katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinliğin açılış ve selamlama konuşmalarını gerçekleştiren Andırın MYO Müdür Yardımcısı ve Ormancılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Şeyma YETİŞ PEHLİVAN, bu güzel organizasyonun gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir. Ayrıca, etkinlikte hazurun olarak bulunan Andırın Belediye Başkanı Ahmet DOĞAN, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan SERİN, Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Adil AKYÜZ, Okulumuz Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan DAYISOYLU, Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Sercan GÜLCİ, İlçe Jandarma Komutanı İbrahim ÇAKIR, İlçe Emniyet Amir V. Vakkas SESKE, İlçe Müftüsü Muhammet ERTUĞAY, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Uğur ADSAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut TÜRKMEN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gonca ÇÖMEZ, Andırın Orman İşletme Müdür Yardımcısı Nihat NURDOĞAN, AK Parti İlçe Başkanı Abdulkadir KAYIRAN, MHP İlçe Başkanı İlker GÜNGÖR ile Orman işletme personeli, okulumuz akademik-idari personeli ile öğrencileri katılım sağlamışlardır.

Açılış konuşmasının ardından, Andırın MYO Müdürü Prof. Dr. Kenan Sinan DAYISOYLU konuşmasında “Geleceğe Nefes” kampanyasının önemine değindi. Kampanyanın gerçekleştirilmesinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi CAN ile koordinasyonun diğer unsurları olan Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü ve KSÜ Orman Fakültesi Dekanlığına verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini belirtti.

Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Serin konuşmasında, Üniversitemizin 30. Kuruluş yılı kutlama etkinlikleri kapsamında şehir merkezi ve ilçelerdeki dikim sahalarında 30 bin fidanın toprakla buluşturulacağı ve ağaçlandırma konusunda yapılan çalışmaların önemine dikkat çekerek, etkinliğe katılım ve emek sağlayan herkese teşekkür etti.

Daha sonra Andırın Belediye Başkanı Sayın Ahmet DOĞAN ise; Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de fidan dikim etkinliğinin büyük bir coşkuyla gerçekleştirildiğini ifade ettiler.

Açılış konuşmalarının ardından protokol üyeleri ve katılımcılar hep birlikte okul bahçesinde fidan dikim etkinliğine katıldılar.