KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

KSÜ 30. Yıl Etkinlikleri ve Geleceğe Nefes Kampanyasına Destek için 1. Gün Etkinliği "30 Bin Fidan Dikim Etkinliği Pazarcık İlçesin'de Gerçekleştirildi..."-03.04.2022

Cumhurbaşkanlığı “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamına destek “fidan dikim” etkinliklerimiz için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin (KSÜ) 30. Kuruluş Yılı kapsamında 30 Martta 30 Bin fidanın toprakla buluşturulması etkinliğini Pazarcık'ta başlattık. Fidan dikim etkinlik bilgileri belirlen ilçelerimizde ilerleyen günlerde de gerçekleştirilecektir. (Etkinlik Bilgileri ve Duyurusu için TIKLAYINIZ.)

KSÜ Orman Fakültesi koordinatörlüğünde, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünün katkılarıyla, Orman Mühendisleri Odasının katılımıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin (KSÜ) 30. Kuruluş yılı kutlama etkinlikleri kapsamında 30 bin fidanı toprakla buluşturuyoruz.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcılarımız, KSÜ Senatosu üyeleri, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Serin, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Doğan,  Orman Mühendisleri Odası temsilcileri, Pazarcık Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Fidan dikim etkinliğinin açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Sn. Prof. Dr. Niyazi Can fidan dikimine verilen önemi anlatarak, ülkemiz orman varlığının korunması amacıyla farkındalık oluşturmak için KSÜ olarak yıl boyunca etkinlikler gerçekleştirileceğini belirtmiştir. Kurum ve kuruluşlar arasındaki verimli işbirliklerinin güzel neticelerin alınmasına vesile olduğunu vurgulayan Rektör Can, 30 bin fidan dikme hedefiyle yola çıkılan bu etkinliğin de bu güzel ve verimli çalışmalardan biri olduğunu söyledi. Katılımcılara göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkürlerini ileterek konuşmalarını sonlandırmıştır.

Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan ise Rektör Can ve KSÜ Senatosunu Pazarcık’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KSÜ öncülüğünde Pazarcık’a yapılan hizmetler için şükranlarını sunmuştur.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Doğan’da üniversiteyle yürütülen işbirliği çerçevesinde toplam 30 bin fidanın toprakla buluşturulacağını belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, protokol üyeleri ve öğrenciler Pazarcık İlçesi Karto Petrol karşısında fidanları toprakla buluşturdu. 30.03.2022.