KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

Kanuni Ortaokulu Öğrencilerinden Fakültemize Ziyaret: “Gelecek Benimle Var” ÇOGEP Projesi-31.10.2017

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında gerçekleştirilen “Gelecek Benimle Var” adlı proje kapsamında, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Kanuni Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinden oluşan 50 kişilik bir grup, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli ve öğretmenleri eşliğinde 26.10.2017 Perşembe günü Fakültemizi ziyaret ettiler.

Öğrencilere ilk olarak fakültemiz Arş.Gör. Kıvanç YÜKSEL tarafından Mehmet Kanat Konferans salonunda fakültemizi ve bölümlerimizi tanıtan bir sunum yapılmıştır. Ardından Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire başkanlığı personellerinden Ali Samed ULU tarafından üniversitemizi tanıtıcı ayrıca sınav kaygısından kurtulma ve sınav kaygısını azaltma konularında kısaca bilgilendirici bir sunum gerçekleştirilmiştir. Sunumların ardından dört gruba ayrılan öğrenciler fakültemiz araştırma görevlilerinin eşliğinde laboratuvarlarımızda konuk edilerek yürütülen çalışmalar anlatılmış ve orman fakültesinden mezun olarak meslek hayatına atılan öğrencilerimizin çalışma sahaları hakkında bilgilendirilmişlerdir.

 Program sonunda proje yürütücüsü emniyet görevlileri, projede görev alan öğretmenler ile misafir öğrenciler fakültemizi ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Dekanımız Prof. Dr. Fatih MENGELOĞLU’na teşekkürlerini iletmişlerdir.