KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Orman Fakültesi

Tabiatı Koruyorum Resim Yarışması Ödülleri verildi-09.06.2017

Kahramanmaraş Tabiat Turizmi Eylem Planı kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 15. Bölge Müdürlüğü, Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü tarafından ilköğretim çağındaki çocukların doğaya bakış açılarında farkındalık oluşturmak için düzenlenen ve “Tabiatı Koruyorum” temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni Andırın ilçesinde düzenledi.

Ödül törenine Andırın kaymakamı Haluk KOÇ, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 15. Bölge Müdürü Şevket BOZDAĞ, KSÜ Orman Fakültesinden Dekan Prof. Dr. Fatih MENGELOĞLU ve Öğr. Gör. Tolga OK, İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Ali KAYA ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, İl Şube Müdürü Hacı KALINKÜTÜK ve şube müdürlüğü teknik personeli ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam Haluk KOÇ, Bölge müdürü Şevket BOZDAĞ, Dekan Prof. Dr. Fatih MENGELOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KAYA, Şube müdürü Hacı KALINKÜTÜK verdi.

Ayrıca dereceye giren öğrencilere “Güney ve Doğu Akdeniz Ülkelerinde Önemli Bitki Alanlarını Koruma Projesi” kapsamında bitki ressamları tarafından çizilen Kahramanmaraş’ın nadir ve endemik bitkilerine ait eserler Dekan Prof. Dr. Fatih MENGELOĞLU ve proje koordinatörü  Öğr. Gör. Tolga OK tarafından dereceye giren öğrencilere hediye edildi.